FOTBAL  »  LIGA 2  »  SERIA B2 > CS U CRAIOVA - BISTRIŢA 1-1

10.000 degeaba » CS U Craiova a fost susţinută masiv la debutul în liga secundă, dar a scos doar un punct cu Bistriţa

Foto: Bogdan Dănescu (Craiova)
Foto: Bogdan Dănescu (Craiova)

Articol de - Publicat duminica, 08 septembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 07 septembrie 2013 22:47

Stadionul "Ion Oblemenco" s-a umplut aproape pe jumătate, însă Ştiinţa Olguţei a dezamăgit.

De dimineaţă, FC Universitatea a remizat la Satu Mare, 1-1, motiv pentru Adrian Mititelu să se plîngă de arbitraj şi să vadă conspiraţii împotriva lui. Seara, a venit rîndul CS Universitatea să arate ce poate. Şi, din păcate pentru cei 10.000 de oameni care au venit la arenă, nu poate nici ea foarte multe!

Oltenii au deschis scorul prin sîrbul Dragicevici (26), au arătat cîteva lucruri interesante în prima repriză, apoi s-au stins uşor-uşor, poate şi din pricina pregătirii fizice precare. Sîmbăta viitoare, cele două Craiove ar trebui să tranşeze, măcar pentru o vreme, rivalitatea locală. Asta dacă Mititelu şi ai lui se vor prezenta la meci, pentru că ieri a ameninţat că nu o va face dacă partida nu se va disputa pe "Oblemenco"!

"Anunţ toţi oltenii din România că meciul direct de sîmbăta viitoare se va juca la ora 20:00, pe « Ion Oblemenco», altfel noi nu ne prezentăm. L-am auzit pe piticul atomic Pavel Badea că vrea fair-play. Să decidă craiovenii cu cine ţin ei. Jucăm pe «Oblemenco» pentru că acolo sînt banii mei, nocturna mea, scaunele mele" (Adrian Mititelu, patron FC U Craiova)

CS U Craiova - Bistriţa 1-1 (1-0)
Au marcat: Dragicevici (26) / Budăcan (49)

CS U Craiova: Brac - Cîrjă, Fl. Pătraşcu, Z. Ljubinkovici, I. Stancu - Ad. Ionescu, Dragalina, Opriţa (Precup, 61), Dragu (Cr. Ganea, 68) - Sin, Dragicevici (Voinea, 82). Antrenor: Erik Lincar

Bistriţa: Albuţ - Ţîrcă, Hlinca (Fizeşan, 64), M. Chiţu, Feher (M. Stancu, 46) - Antonache, Mărginean, Curtuiuş, D. Matei - Polgar (D. Sînmărtean, 82), Budăcan. Antrenor: Cristian Coroian
Spectatori: 10.000

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Dorinel Munteanu: „Am gândit cu inima, dar acum a venit momentul să iau decizia corectă!” + Iureș la Cluj: „Dacă spun mai multe, voi fi chemat la Comisii”
Superliga
Dorinel Munteanu: „Am gândit cu inima, dar acum a venit momentul să iau decizia corectă!” + Iureș la Cluj: „Dacă spun mai multe, voi fi chemat la Comisii”
Vedeta Rapidului a strălucit pe covorul roșu într-o ținută neobișnuită: „Mă dor toate!” » A ratat premiul de „prezentatoarea TV a anului”
Handbal
Vedeta Rapidului a strălucit pe covorul roșu într-o ținută neobișnuită: „Mă dor toate!” » A ratat premiul de „prezentatoarea TV a anului”
Luptă crâncenă pentru construirea stadionului de 167 milioane de euro din România » 7 asocieri cu peste 80 de firme vor proiectul
Superliga
Luptă crâncenă pentru construirea stadionului de 167 milioane de euro din România » 7 asocieri cu peste 80 de firme vor proiectul

5 declarații ȘOC ale lui Constantin Anghelache, securistul „Eftimie Gelu”, cel care a adus Amigo în România: „Ceaușescu a refuzat să creadă în realitatea pe care i-au transmis-o nemții”

„Preluarea Stelei a fost o șmecherie!” » „Cârcotașul” Mihai Găinușă, dezvăluiri în GSP: „Când l-am văzut pe Zmărăndescu, m-am gândit: «Gata, asta e, îmi rupe o mână»”


Comentarii (68)
stiinta.until.death
stiinta.until.death  •  09 Septembrie 2013, 20:27
Postat de acm75 pe 08 Septembrie 2013, 23:29

Chiar au retrogradat de vreo doua ori si au foat iertati.Oare e același tratament?

Voiam doar sa arat cum intr-o parte autoritatile ajuta echipa si cum Mititelu a fost si este mereu in razboi cu toti dar razboaiele nu le incepe el ci altii ce vor Universitatea Craiova dar care atunci cand a lepadat-o Staicu, fara niciun ajutor, nici nu au vrut sa stie de echipa asta. Iar ceea ce subliniezi tu e alt aspect a ceea ce inseamna sa fii cu mafia sau sa fii contra ei. Mititelu a ales...contra. Dar de mafia asta cum sa scapam noi, cand uite ce uniti suntem mereu?!...

petrusm
petrusm  •  09 Septembrie 2013, 09:01

DEJA CU ACEASTA MANEVRA , FOARTE NEINSPIRATA, PROASTA AS PUTEA SPUNE , VOR PIERDE CEL PUTIN BAZINUL OLTENIEI LA VOTURI ... EU ESTIMEZ CEL PUTIN VREO DOUA TREI MILOANE ... ASTA NUMAI PENTRU CE I-AU FACUT STIINTEI CRAIOVA ... SE VA VEDEA PESTE VREO CATEVA LUNI ... SI VA FI PREA TARZIU ... OLTENII NU II VOR IERTA ...DE FAPT TOTI SUPORTERII ADEVARATI AI STIINTEI CRAIOVA , ADICA FC UNIVERSITATEA CRAIOVA ....

jonescu
jonescu  •  09 Septembrie 2013, 06:57

...nocturna mea,scaunele mele,...este foarte simplu...sa scoata toate facturile ce dovedesc aceste afirmatii !Am dat 100 de lei pe aia,ete actul doveditor,nr,data,semnatura...asa si eu pot spune ca becurile de la stalpul din dreptul Polivalentei au fost achizitionate de mine...

Vezi toate comentariile (68)
Comentează