FOTBAL  »  LIGA 2  »  TRANSFER

Dat afară de clubul din Superligă, fostul jucător al lui Dinamo a semnat în Liga 2

Articol de - Publicat sambata, 14 septembrie 2024 14:13 / Actualizat sambata, 14 septembrie 2024 14:47

Andreas Mihaiu (26 de ani), fost jucător la Dinamo între 2019 și 2022, a semnat în Liga 2, cu CSM Slatina, după ce i s-a reziliat contractul cu Gloria Buzău în această săptămână.

Dragoș Grigore și Daniel Benzar sunt ceilalți doi jucători care și-au încheiat contractele cu Gloria Buzău, după numirea lui Eugen Neagoe pe banca tehnică a buzoienilor.

Andreas Mihaiu a semnat cu CSM Slatina

Andreas Mihaiu a semnat cu CSM Slatina, formație din orașul său natal. Pe lângă cele trei sezoane jucate pentru Dinamo, Mihaiu a mai evoluat pentru Chindia Târgoviște și Gloria Buzău.

Andreas Mihaiu (25 de ani) a jucat doar 40 de minute în acest sezon, 30 de minute în remiza cu Rapid, scor 1-1, și 10 minute în înfrângerea cu U Cluj, scor 0-2.

„Gloria Buzău şi jucătorii Dragoş Grigore, Daniel Benzar şi Andreas Mihaiu au decis, de comun acord, încetarea relaţiilor contractuale. Clubul nostru le mulţumeşte pentru eforturile depuse alături de echipă şi le doreşte mult succes în viitor!”, a fost comunicatul oficial al Gloriei Buzău pe 10 septembrie.

În vârstă de 38 de ani, Dragoș Grigore a bifat doar două apariții în Superligă pentru Gloria Buzău. Fundașul a fost integralist în înfrângerea 0-2 cu U Cluj și a bifat doar 6 minute în înfrângerea cu Unirea Slobozia, scor 1-2.

Daniel Benzar (26 de ani) a strâns doar 4 meciuri în acest sezon al Superligii, timp în care a reușit doar o pasă decisivă, în înfrângerea cu Sepsi de acasă, scor 1-2. Atacantul a bifat doar 157 de minute de joc în această stagiune.

CSM Slatina a fost învinsă azi, în deplasare, de Metalul Buzău, scor 0-1. Slatina ocupă poziția a cincea în clasament, cu 11 puncte după 6 etape.

CSM Slatina nu are însă drept de promovare în Superligă, la fel ca și Corvinul Hunedoara, CSC Șelimbăr, Steaua București, CSC Dumbrăvița, CS Afumați, Unirea Ungheni și CSM Focșani.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gafă incredibilă comisă de americani în „dosarul Chiles – Voinea – Bărbosu” pentru bronzul olimpic de la gimnastică: „Este inadmisibil!”
Jocurile Olimpice
„Cutremur” la gigantul din Seria A! Și-a dat afară antrenorul după 4 etape: „Decizie în interesul clubului” » Cine e favorit să fie numit în locul lui

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”