INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LAZIO - MILAN

Ruptură la Milan! Două vedete s-au întors împotriva antrenorului

Theo Hernandez (numărul 19) ar fi unul dintre rebeli la Milan / Foto: Imago

Articol de - Publicat duminica, 01 septembrie 2024 11:49 / Actualizat duminica, 01 septembrie 2024 11:59

Introduși abia în minutul 70 în Lazio - Milan 2-2, Theo Hernandez și Rafa Leao au făcut notă aparte în pauza „de răcorire” și l-au evitat pe antrenorul Paulo Fonseca.

Milan s-a întors cu un punct de la Roma, 2-2 cu Lazio, la capătul unui meci ca un roller coaster. Oaspeții au deschis scorul repede (8), prin Pavlovic, dar s-au văzut apoi egalați (Castellanos) și chiar conduși pe tabelă (Dia), în decursul a numai 4 minute, la mijlocul reprizei secunde (62 - 66).

Theo Hernandez și Rafa Leao l-au evitat pe antrenorul Paulo Fonseca

Antrenorul Paulo Fonseca a reacționat și i-a introdus pe Theo Hernandez și Rafa Leao, în minutul 70, iar atacantul portughez a egalat (72), salvându-le rossonerilor un punct (2-2).

Imediat după gol, arbitrul a dictat o pauză „de răcorire”, dar cei doi nu s-au mai dus la banca de rezerve, pentru a asculta indicațiile lui Fonseca, și au rămas de cealaltă parte a terenului.

Theo Hernandez și Rafa Leao n-au mai mers la banca de rezerve în pauza „de răcorire” / Foto: captură TV

Theo Hernandez: „Prostii! Eram abia de două minute pe teren”

Atitudine ce a alimentat speculațiile potrivit cărora între ei și antrenor ar fi apărut o ruptură după 1-2 cu Parma, etapa trecută, când amândoi au dezamăgit. Confruntat cu zvonurile care circulă în jurul lor, Hernandez s-a grăbit să dezmintă totul.

„Eram abia de două minute pe teren. Nu aveam nevoie să mai mergem la banca de rezerve. Apoi oamenii vorbesc, spun minciuni. Eu și Rafa suntem mereu alături de echipă să ajutăm, și asta e lucrul important”, a comentat la final internaționalul francez.

Theo Hernandez fusese umilit la 1-2 cu Parma chiar de Dennis Man. „Un ghimpe constant în coasta lui Theo Hernandez, care nu l-a prins niciodată. Și chiar când Man se mută pe alte zone ale terenului, este un pericol. Dacă își mai reglează bine și ținta...”, a comentat cotidianul Corriere dello Sport, după meciul respectiv.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dănuț Lupu a agresat un arbitru la meciul de astăzi » Reacția dinamovistului: „Nu s-a întâmplat nimic. Lumea rea vorbește...”