INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Fiorentina umilește Interul chiar pe Giuseppe Meazza și Tătărușanu e lider în Serie A!

Kalinici a făcut show! foto: reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 septembrie 2015 23:27

Cu Ciprian Tătărușanu titular, Fiorentina a zdrobit-o în această seară pe Inter în deplasare, 4-1, și urcă pe primul loc în Serie A.

Ilicici și "dubla" lui Kalinici au fixat tabela pe un 0-3 incredibil în minutul 23 pe Meazza. Ca și cum n-ar fi fost suficient pentru gazde, Miranda și-a lăsat echipa în inferioritate în minutul 31.

Trupa lui Mancini a punctat prin Icardi, în minutul 60, ex-stelistul ieșind greșit pe o centrare, dar formația viola a mai lovit o dată, pentru că Nikola Kalinici a ținut să facă hattrick-ul.

Inter - Fiorentina 1-4 și oaspeții se instalează în fruntea clasamentului, cu 15 puncte după 6 etape.

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Helmut Duckadam a fost operat pe cord deschis » Primele informații: rămâne în spital până cel puțin luni!
Stiri extrasport
Intră CFR Cluj în insolvență? » Ioan Varga are datorii de peste 60 de milioane de euro pe care trebuia să le achite de 6 ani!

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”