INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

VIDEO Şahtior a cîştigat cu 2-0 derby-ul Doneţkului, ex-stelistul Maicon a marcat 2 goluri pentru Volin Luţk

Maicon a marcat 3 goluri pentru Steaua

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 iulie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 16 iulie 2011 22:12

Formaţia antrenată de Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, a învins cu 2-0 în derby-ul oraşului Doneţk pe Metalurg.

Croatul Dario Srna a deschis scorul pentru Şahtior în ultimul minut al primei reprize (VEZI AICI REUŞITA!). Brazilianul Willian a majorat scorul în minutul 64 cu o execuţie de mare atacant (VEZI AICI REUŞITA!). Răzvan Raţ nu a fost nici rezervă la Şahtior, fiind în continuare indisponibil.

Fostul atacant brazilian al Stelei, Maicon de Oliveira Pereira, a marcat două golrui pentru Volin Luţk în partida cu Tavria Simferopol (scor final 2-2), contînd pentru etapa a doua a campionatului Ucrainei. VEZI MAI JOS REUŞITELE LUI MAICON!

Maicon a deschis scorul în minutul 4 cu un şut la colţul lung, în timp ce Tavria a egalat două minute mai tîrziu după reuşita lui Monakhov. Brazilianul a încasat şi un cartonaş galben în minutul 22 al disputei. În minutul 63 Tavria a preluat conducerea, prin golul marcat de Kalinichenko, dar acelaşi Maicon a adus egalarea pentru Volin în ultimul minut, împingînd mingea în poartă din cîţiva metri după o respingere nefericită a portarului advers.

3 goluri în 6 meciuri de Liga I a reuşit Maicon la Steaua. În afara "dublei" din meciul cu Sportul, brazilianul a decis şi ultima partidă dintre "roş-albaştri" şi Oţelul, echipe care se vor întîlni mîine seară în Supercupa României".

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”