INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  REAL ZARAGOZA

VIDEO Săpunaru a spart gheaţa la Zaragoza! Gol împotriva unei formaţii de top din Spania

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 octombrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 28 octombrie 2012 18:12

Cedat definitiv de Porto la Real Zaragoza, fundaşul român Cristian Săpunaru a reuşit să marcheze primul său gol pentru formaţia spaniolă, cu Sevilla, scor final 2-1

Vezi AICI golul marcat de Săpunaru!

Fostul rapidist a înscris cel de-al doilea gol al echipei sale, în ultimul minut al primei reprize. Săpunaru a punctat cu capul, din 10 metri, după ce a fost servit excelent de Victor Rodriguez. Celălalt gol al gazdelor a fost înscris de Helder Postiga (36), iar pentru oaspeţi a marcat Medel (70).

Românul a primit un cartonaş galben în minutul 62 al partidei.

Este al şaselea meci pentru Săpunaru în acest sezon de La Liga. Ultimul gol înscris de acesta data de acum mai mult de un an, pe cînd juca la Porto, într-un 5-0 cu Nacional (23 octombrie 2011).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția fotbalistului luat de guler de Dorinel Munteanu: „Suntem obișnuiți!”
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”