INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PRIMERA DIVISION

VIDEO » Săpunaru, victima killerului lui Cristiano! Zaragoza a pierdut cu Levante, 0-1

Săpunaru, în duelul neregulamentar cu Navarro, nesancționat de arbitru +2   FOTO
Săpunaru, în duelul neregulamentar cu Navarro, nesancționat de arbitru

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 decembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 16 decembrie 2012 19:44

Real Zaragoza, cu Săpunaru titular, s-a reîntîlnit azi cu Levante, la 3 zile după meciul din Cupă. Atunci a cîştigat echipa fundaşului român, însă în Primera s-au impus oaspeţii, cu 1-0.

VEZI AICI FAZE VIDEO DIN MECI!

Săpunaru a fost victima lui David Navarro, care a recidivat, după lovitura cu care i-a spart arcada lui Ronaldo, la meciul cu Real Madrid, şi care l-a accidentat dur şi pe Llorente în februarie 2011.  Acum, Navarro l-a lovit pe apărătorul român cu cotul în faţă, în minutul 17 al meciului, la un duel aerian, dar arbitrul Villanueva n-a dat galben şi nici fault!

Două minute mai tîrziu, Ruben Garcia a marcat unul gol al meciului, din pasa lui Michel.

Zaragoza se află pe locul 13 în Primera Division, cu 19 puncte, la 6 puncte peste Mallorca, ce ocupă primul loc retrogradabil. Etapa viitoare, Zaragoza va evolua în deplasare la Athletic Bilbao, pe 22 decembrie.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Reacția fotbalistului luat de guler de Dorinel Munteanu: „Suntem obișnuiți!”
Dinamo poate pierde 1 milion de euro » Ultimele informații despre acest caz care le dă fiori „câinilor”
Neil Lennon a semnat » Unde s-a angajat la o lună după despărțirea de Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”