INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  OLYMPIAKOS PIREU - AS ROMA 5-1

AS Roma a luat 5 goluri de la Olympiakos într-un amical! Lobonţ a apărat o repriză şi a fost învins o dată

Bogdan Lobont

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 august 2010 00:00

Formaţia AS Roma, la care evoluează românii Bogdan Lobonţ, Alex Pena şi Adrian Piţ, a fost învinsă, vineri, cu scorul de 5-1, de echipa Olympiakos Pireu, într-un meci amical disputat la Atena.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ibagaza '6, Cearense '52, Mitroglou '61, Fetafatzidis '79 şi Soiledis '84. Pentru AS Roma a înscris Menez, în minutul 12.

Lobonţ a fost titular în poarta formaţiei AS Roma, el evoluând până la pauză. Piţ a intrat pe teren în minutul 46, iar Pena nu a evoluat.

Click AICI pentru a vedea rezumatul partidei!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali a scos azi 900.000 de euro din buzunar: „Am închis-o cu el, gata!”

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură