FOTBAL  »  Superliga  »  TIMIŞOARA - FC VASLUI 2-1

Poli Timişoara s-a impus cu 2-1 într-un meci cu două cartonaşe roşii, un penalty şi 5 cartonaşe galbene

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 noiembrie 2010 00:00

Poli Timişoara a învins cu scorul de 2-1 pe FC Vaslui.  Papp a deschis scorul în minutul 32, după un corner executat de Adailton, iar Zicu a restabilit egalitatea în minutul 45+2, dintr-un penalty obţinut tot de el, după un duel în careu cu Gabriel Cînu. Acesta din urmă a văzut cartonaşul roşu, iar vasluienii au fost la un pas să scoată echipa de pe teren. În minutul 69, Goga a închis tabela, înscriind cu capul.

CLICK AICI PENTRU liveTEXT!

Vezi AICI echipele de start!

POLI TIMIŞOARA începe cu:

Pantilimon - Scutaru, Luchin, Cisovsky, Sepsi - Alexa, Bourceanu - Helder, Goga, Zicu - Axente
Rezerve: Taborda, Burcă, Nikolici, Zaluschi, Tameş, Contra, Al. Popovici

FC VASLUI începe cu:

Kuciak - Milanov, Papp, Cînu, Bălace - Genchev - Burdujan, Wesley, Adailton, L. Sînmărtean - Pouga
Rezerve: Cerniauskas, Campano, Milisavljevici, Yero Bello, Farkas, R. Costin, Ad. Gheorghiu

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ianis Hagi, surprins de soție în ziua în care a împlinit 26 de ani: „Avem o singură viață!”
Stranieri
Gigi Becali și Marcel Ciolacu, război politic total: „Poate încalc linia roșie! E prea mic pentru mine!”
Stiri extrasport
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”