FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - OŢELUL 0-1

Eficienţă maximă » Singurul şut pe poartă le-a adus gălăţenilor victoria la Tg Jiu

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 06 noiembrie 2011 21:29

Oţelul Galaţi s-a impus la limită, scor 1-0, în deplasarea de la Tg Jiu. Iorga a marcat singurul gol al meciului, venit la singurul şut pe poartă al gălăţenilor.

Vezi aici desfăşurarea partidei în format liveTEXT!

Gorjenii au început foarte bine şi au preluat conducerea jocului din primele minute, dar fără să-şi creeze situaţii mari de poartă. Elevii lui Grigoraş au dominat fără probleme prima parte a meciului, dar rar au ajuns în situaţii de finalizare.

Repriza secundă s-a desfăşurat după acelaşi scenariu, dar lovitura de graţie a dat-o Iorga. La primul şut pe poartă al moldovenilor, mijlocaşul a deschis scorul cu o execuţie în forţă din interiorul careului.

Speranţele gorjenilor au fost spulberate după numai două minute, cînd Stromajer a văzut cartonaşul roşu direct pentru o lovitură cu cotul aplicată lui Sîrghi. Pe final, Pandurii a avut şansa golului egalizator, dar Rîpă a scos de pe linia porţii la şutul lui Lemnaru.

Echipe de start:
PANDURII: Mingote - Pleaşcă, Viera, Chiricheş, Cardosso - Nistor, Pintilii, Cl. Voiculeţ - Stromajer, Lemnaru, Vranjes
Rezerve: Lazar, Al. Vlad, Ad. Rusu, C. Cristea, Al. Grigoraş, Al. Maxim, Batin

OŢELUL: Grahovac - Rîpă, Perendija, Sîrghi, Sălăgeanu - Neagu, Giurgiu - Antal, Iorga, Filip - Punosevac
Rezerve: Brăneţ, Costin, Paraschiv, S. Ilie, Pena, Viglianti, Buş

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură