INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GALATASARAY - FENERBAHCE 3-1

VIDEO Uite cum şi-a umilit Felipe Melo rivalii de la Fenerbahce!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 decembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 07 decembrie 2011 22:59

Galatasaray a luat exemplul Stelei din derby-ul cu Dinamo, învingîndu-şi rivalii de la Fenerbahce cu 3-1.

Echipa antrenată de Fatih Terim a făcut spectacol total în cel mai important meci din campionatul Turciei. Aceasta a condus ostilităţile pînă în minutul 90, cînd brazilianul Alex şi-a salvat clubul de la o umilinţă cu scor de neprezentare.

Cireaşa de pe tort pentru gazde a fost pusă în minutul 66 cînd Felipe Melo şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, lîngă Eboue şi Elmander. Brazilianul a ales un mod atipic pentru a-şi sărbători victoria, acesta punîndu-se în genunchi şi imitînd gesturile unui leu, simbolul celor de la Galatasaray.

Vezi mai jos video cu bucuria lui Felipe Melo!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Avem luptă la titlu în Formula 1?! Lando Norris câștigă în Singapore și reduce diferența față de Verstappen!
Formula 1

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”