INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CARDIFF CITY - LIVERPOOL 2-2 (4-5 D. PEN.)

VIDEO Copilul săptămînii! S-a lovit la ochi, dar a continuat să celebreze victoria lui Liverpool :D

Tînărul fan al celor de la Liverpool face senzaţie pe internet

Articol de GSP - Publicat luni, 27 februarie 2012 00:00 / Actualizat luni, 27 februarie 2012 14:13

Liverpool a cîştigat primul trofeu după o pauză de şase ani, victoria aducîndu-i pe fanii din tribunele stadionului Wembley în pragul delirului

În timp ce se manifesta frenetic, un tînăr suporter al "cormoranilor" s-a lovit singur cu degetul în ochi. În ciuda micului accident, băiatul a strîns din dinţi, afişînd un zîmbet larg, şi a continuat să celebreze pe umerii părintelui său.

Fanii lui FC Liverpool au vizitat pentru prima oară stadionul Wembley pentru un meci al echipei lor favorite. În ciuda statutului de divizionară secundă, Cardiff jucase de patru ori pe această arenă în ultimii cinci ani!

Vezi mai jos imagini cu micuţul suporter!

FC Liverpool a cîştigat Cupa Ligii Angliei după un meci halucinant cu Cardiff City. Echipa din Championship (liga a doua) a deschis scorul prin Mason, Skrtel a egalat pentru "cormorani", Kuyt i-a adus pe aceştia în avantaj în minutul 108, iar Turner a egalat la una din ultimele faze ale meciului (118).

Favorita a cîştigat la penalty-uri, chiar dacă Steven Gerrard şi Adam au ratat primele două lovituri de pedeapsă. Citeşte aici cronica partidei!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”