INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ESTONIA - POLONIA 1-0

Lunetistul » Atenţie la Vasiliev! Balticii pot specula slăbiciunile noastre la fazele fixe

"Finalul şi golul au fost superbe", spune Vasiliev

Articol de - Publicat vineri, 17 august 2012 00:00 / Actualizat joi, 16 august 2012 19:41

Prima adversară a ”tricolorilor” din 7 septembrie ne dă fiori după triumful cu Polonia (1-0). Portarul Szczesny s-a predat la superlovitura liberă din prelungiri

Estonia ne pune în gardă cu trei săptămîni înaintea startului în preliminariile CM 2014. Tot la Tallinn, unde vom juca pe 7 septembrie, balticii au răpus Polonia (1-0), gazda ultimului Euro, şi nu vor fi deloc facil de bătut. Şi-au creat chiar destule ocazii la poarta lui Szczesny, învins în prelungiri din fază fixă.

Cum aceste momente sînt slăbiciunea "tricolorilor", execuţia lui Vasiliev e un avertisment. Atacantul lui Amkar şi golgeterul eston din calificările CE 2012 a pus la vinclu o lovitură liberă de la 25 de metri. "Am tras atît de bine încît nici un goalkeeper de clasă n-ar fi scos mingea", explică Vasiliev. "Meciul a arătat clar că vom juca mai bine în toamnă decît am făcut-o în iunie", a conchis selecţionerul Ruutli.

15 goluri în 53 de partide are Vasiliev, al doilea marcator din lotul Estoniei după legendarul Oper, 37 în 125 de prezenţe

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Atunci am turbat!” » Marius Șumudică, SHOW inconfundabil la interviu: „Au ieșit ghioceii, vin cu stropitoarea!”
Nicușor Dan, anunț de ultim moment despre Arena Națională
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură