INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPA C / AC MILAN - ANDERLECHT 0-0

VIDEO Blestemul San Siro » AC Milan a scos doar o remiză albă cu Anderlecht

Flamini (stînga) și Biglia au ratat două dintre marile ocazii ale meciului de la Milano // Foto: Reuters

Articol de - Publicat miercuri, 19 septembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 19 septembrie 2012 00:11

AC Milan post Ibrahimovici şi Thiago Silva nu mai sperie pe nimeni. Nici măcar pe Anderlecht, care a reuşit să remizeze ieri (0-0) pe "San Siro".

Stadion blestemat parcă după implantul de gazon artificial, pentru că trupa lui Allegri nu a bătut deloc acasă în trei meciuri în acest sezon, şi nici n-a înscris deloc! Rossonerii au suferit teribil în prima repriză, adversarii belgieni avînd posesie superioară (55%), deşi Flamini şi Emanuelson putea puncta.

Rezumat VIDEO aici!

Nici după pauză nu au fost mai inspiraţi, chiar dacă au presat mai mult. Boateng a ieşit fluierat, iar înlocuitorul său El Shaarawy şi Pazzini s-au lovit de reflexele lui Proto, apoi anemica defensivă l-a pierdut şi pe Bonera, accidentat. Cum Malaga a pornit vijelios, calificarea pare complicată.

AC MILAN - ANDERLECHT    0-0

MILAN: Abbiati - De Sciglio, Bonera (74 Yepes), Mexes, Antonini - Flamini, N. De Jong, Nocerino - K. P. Boateng (60 El Shaarawi) - Pazzini, Emanuelson (78 Constant). Antr: M. Allegri

ANDERLECHT: Proto - Gillet, Wasilewski, Nuytinck, Deschacht - Bruno (78 Juhasz), Biglia, Kouyate (78 Praet), Klestan - Kanu (89 Iakovenko) - Mbokani. Antr: J. van den Brom
A arbitrat: William Collum (Scoţia)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”