INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PRIMERA DIVISION

VIDEO Săpunaru înscrie, dar nu e suficient! Zaragoza cade pe ultimul loc după un meci dramatic cu Celta :S

Articol de - Publicat marti, 23 aprilie 2013 00:00 / Actualizat joi, 07 noiembrie 2013 18:01

Echipa lui Cristian Săpunaru, Real Zaragoza, a pierdut în deplasarea de la Celta Vigo, 1-2, într-un meci vital pentru salvarea de la retrogradare. VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Fundaşul român a deschis scorul în minutul 26 al meciului, cu o lovitură de cap, şi a mai avut o ocazie mare în minutul 75, tot cu capul, dar mingea ştearsă de el s-a dus pe lîngă poartă. Alex Lopez (37) şi Bermejo (90+3) au întors rezultatul.

Săpunaru mai înscrisese un gol în Primera Division, în poarta Sevillei, tot cu capul, pe 28 octombrie 2012, 2-1 pentru Zaragoza (VIDEO).

Oaspeţii cad astfel pe ultimul loc, cu 27 de puncte, iar Celta urcă pe 19. Pentru formaţia fostului rapidist urmează un meci acasă cu Mallorca, sîmbătă, o altă contracandidată la retrogradare.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Bă, te duci și semnezi!” » Acum s-a aflat! Cum a driblat-o Dennis Man pe Anamaria Prodan: „De aici problema cu doamna”
Stranieri
Viața în România a fotbalistului aflat la 11.000 de kilometri distanță de casă: „Mie asta îmi place cel mai mult aici. Îmi dă siguranță"

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”