INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

VIDEO Stuttgart a pierdut în ultimul minut cu Bayern, scor 1-2! Alexandru Maxim a fost doar rezervă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 29 ianuarie 2014 23:02

VfB Stuttgart a pierdut în ultimul minut în faţa lui Bayern Munchen, scor 1-2, deşi la pauză scorul era 1-0.

VIDEO GOLURILE PARTIDEI!

Cu Maxim doar rezervă, şvabii au fost învinşi pe teren propriu, scor 1-2, într-un meci restant din etapa a 17-a, echipa lui Guardiola fiind atunci angrenată în Campionatul Mondial al Cluburilor.

Ibisevici a deschis scorul în minutul 29, iar pentru Bayern a egalat Pizarro cu un sfert de oră înainte de final. În minutul 93, Thiago Alcantara, pasator la golul lui Pizarro, s-a transformat în marcator şi a adus victoria echipei lui Guardiola.

În urma acestui rezultat Bayern acumulează 50 de puncte (16 victorii şi 2 egaluri) şi se distanează la 13 puncte de Leverkusen, care e pe 2.

Stuttgart are mari emoţii în ceea ce priveşte retrogradarea, fiind pe 12, la doar 5 puncte de Nurnberg, echipă aflată pe poziţia a 17-a.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”