INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAMPIONATUL ELVEŢIEI

Ovidiu Herea e în formă » Gol şi pasă de gol pentru fostul rapidist

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 martie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 martie 2014 19:09

Ovidiu Herea a marcat un gol şi a dat o pasă decisivă în partida pe care echipa sa, FC Sion, a cîştigat-o pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei FC Lucerna, într-un meci din etapa a 24-a a campionatului elveţian.

Herea, care a jucat tot meciul, a înscris în minutul 8 şi a dat pasa decisivă la reuşita lui Itaperuna, în minutul 60. Celălalt gol al gazdelor a fost marcat de Jagne, în minutul 72.

În urma acestei victorii, FC Sion a rămas pe locul nouă în clasament, penultimul, cu 23 de puncte şi un meci mai puţin disputat

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”
România, bătută zdravăn de Ungaria » Florentin Pera are mult de lucru înaintea Campionatului European de handbal feminin