SPORTURI  »  TENIS  »  BRD NĂSTASE-ŢIRIAC TROPHY

FOTO Debut fulger » Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer s-au calificat în sferturi la BRD Năstase-Ţiriac Trophy

Tecău şi Rojer s-au calificat în sferturi la BRD Năstase-Ţiriac Trophy Foto: Raed Krishan +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 aprilie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 23 aprilie 2014 18:25

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer caută la BRD Năstase-Ţiriac Trophy cel de-a treilea trofeu cîştiga împreună, după succesele de la Casablanca şi Zagreb. Primul pas l-au făcut cu dreptul în faţa francezilor Nicolas Mahut şi Adrian Mannarino, impunîndu-se cu scorul de 6-0, 6-4.Cei doi au început perfect meciul şi au cîştigat primul set în 21 de minute cu 6-0! Fără să mai forţeze, Horia şi Jean şi-au adjudecat şi setul secund cu 6-4. Aceasta a fost cea de-a noua victorie consecutivă pentru Tecău la BRD Năstase-Ţiriac Trophy, acesta cucerind ultimele două titluri puse în joc la Arenele BNR, alături de Robert Lindstedt (2012) şi Max Mirnyi (2013).

În sferturi, Tecău şi Rojer îi vor întîlni pe britanicii Colin Fleming şi Ross Hutchins, care au trecut în prima rundă de nemţii Martin Emmrich şi Christopher Kas, scor 7-5, 6-3.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ciprian Tătărușanu rezolvă marea dilemă a lui Mircea Lucescu, la noul podcast GSP: „El va fi titular pentru următorii ZECE ANI” + Cum s-a schimbat rolul portarului: „Asta cere fotbalul acum”
Nationala
Ce cadou de nuntă a primit George Simion de la Gigi Becali: „Cred că au fost 2 tone. Am trecut tot în declarația de avere!” » De ce l-a luat în partid
Șoc la Panathinaikos! L-au găsit mort în piscină!

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

„Am avut prime de la FCSB”, la 4 ani după Cazul Valiza! » Interviu-BOMBĂ cu Marian Cristescu despre o carieră plină de povești: „Budescu îl lua de urechi pe băiatul lui Ioan Niculae” + „Răzvan Lucescu ne-a legat cu sfoara”