INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  BRAZILIA - MEXIC

VIDEO Guillermo Ochoa a scos lovitura de cap "ucigătoare" a lui Neymar: "E parada Mondialului!"

Articol de GSP - Publicat marti, 17 iunie 2014 00:00 / Actualizat marti, 17 iunie 2014 23:04

Neymar a semnat o mare ocazie pentru Brazilia în prima repriză. Atacantul a reluat cu capul o centrare, minge scoasă extraordinar de portarul Guillermo Ochoa.
Ocazia din minutul 26 a fost clarificată de sistemul Goal-line, care a arătat că mingea respinsă de Ochoa n-a depăşit linia porţii.

Vezi VIDEO

Parada portarului mexican a fost remarcată pe Twitter de fostul goalkeeper spaniol Andres Palop: "Din punctul meu de vedere, Ochoa a reuşit parada Mondialului. Reacţie excelentă şi un frumos gest tehnic".

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Daniel Ghiță, deputat PSD, vrea să schimbe Legea Sportului » Luni depune la Senat modificările vizate: „Cluburile de drept public să iasă din federații”
Sporturi
Jucătorul adus la Rapid de Lennon l-a descris pe Marius Șumudică: „Nu doar el, întreg staff-ul e așa”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”