INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CROAȚIA

Zi bună pentru românii din străinătate: încă un stranier a marcat pentru echipa lui în Cupă

Articol de GSP - Publicat marti, 22 septembrie 2015 18:54

Alexandru Mățel a înscris în meciul cîștigat clar de echipa sa, Dinamo Zagreb, în Cupa Croației.

Formația românului s-a impus în deplasare cu scorul de 7-1 în primul tur al competiției, deși la pauză scorul a fost egal, 1-1.

Mățel a fost integralist și a marcat ultimul gol al meciului, în minutul 81.

Celelalte goluri ale oaspeților au fost marcate de Paulo Machado '27 din penalti, Morris '50, Cekici '55, '68, Gojak '57 și Daniel Olmo '63, în timp ce pentru gazde a marcat Trcak, în minutul 44.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu s-a văzut la TV » Haos imediat după Dinamo - Botoșani: ce s-a întâmplat pe „Arcul de Triumf”
„Bătălia de la Santiago”, cea mai sângeroasă partidă din istoria fotbalului: Poliția a trebuit să intervină pe teren de 4 ori!
Special
De ce nu iese niciodată la restaurant Iuliana Pepene: „Știți ce mi-am dat seama?!”
Stiri extrasport

„Nu mă mai uit la meciurile lui. Îi urez succes!” » Antrenorul care l-a descoperit pe Ștefan Târnovanu, mărturie dureroasă, chiar după FCSB - RFS

Gigi Becali, dezlănțuit după victoria FCSB! 3 jucători remarcați: „Nu doar că-i măresc contractul, îi iau și apartament!” + „Miculescu e jucător de luptă, o să joace cu PAOK”