FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Victorie cu Dinamo Kiev II

Articol de GSP - Publicat marti, 05 februarie 2008 00:00

Gălăţenii au cîştigat cea de-a doua partidă amicală disputată în Cipru. Oţelul s-a impus cu 4-2 în faţa echipei a doua a lui Dinamo Kiev. Cel mai bun jucător al gălăţenilor a fost Janos Szekely, care a deschis scorul cu un lob peste portar şi a pasat decisiv la reuşitele lui Jelev şi Elek. La Oţelul a debutat noua achiziţie, argentinianul Gabriel Vigliantti.

AMICAL
Oţelul - Dinamo Kiev II    4-2
Au marcat pentru gălăţeni: Szekely, Elek, Jelev, E. Jula
Oţelul: Gribauskas - Ad. Ionescu, Nogo, Jelev, Panc - Szekely, Sg. Costin, G. Paraschiv, ălăgean - D. Stan, E. Jula. Antrenor Petre Grigoraş. Au mai intrat: Kolev, Elek, Semeghin, Labukas, Vigliantti.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
FCSB a recunoscut interesul pentru Lukas Zima! Anunțul făcut de Becali: „Ne trebuie un portar, lui Vlad nu-i mai arde!”
Lyon - Marseille, cel mai nebun meci al sezonului » OM a jucat în 10 din minutul 5: incredibil cum s-a terminat derby-ul

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură