SPORTURI  »  TENIS  »  SORANA CÎRSTEA - ARYNA SABALEKNA

VIDEO Sorana Cîrstea, lovitură de generic la Miami » Sabalenka nu a avut replică

Articol de - Publicat miercuri, 29 martie 2023 20:59 / Actualizat miercuri, 29 martie 2023 21:35

Sorana Cîrstea (32 de ani, locul 74 WTA) a reușit un prim set excelent cu Aryna Sabalenka (24 de ani, locul 2 WTA), în sferturile turneului de la Miami, câștigat de româncă scor 6-4, 6-4.

Jucătoarea din România a câștigat primul set cu 6-4, având momente excelente de joc în fața bielorusei.

VIDEO Lovitură de excepție a Soranei Cîrstea

Sorana a început meciul excelent, cu un break. A avut 40-0, Sabalenka a câștigat două puncte, dar românca și-a menținut calmul și a închis game-ul.

Iar în primul game, Sorana a reușit o lovitură de senzație. La 30-0, pe serviciul adversarei, Cîrstea a returnat incredibil. Sorana a anticipat excelent serviciul adversarei și a returnat perfect, cu o lovitură de forehand. Mingea a căzut lângă tușă, iar Sabalenka nu a avut nicio replică.

Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”