INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BODRUMSPOR

George Pușcaș, „pe val” în Turcia! Câte goluri a înscris astăzi

George Pușcaș/ foto: Instagram George Pușcaș

Articol de - Publicat duminica, 29 septembrie 2024 21:09 / Actualizat duminica, 29 septembrie 2024 23:02

Atacantul George Pușcaș (28 de ani) a marcat două goluri pentru Bodrumspor în meciul cu Adana Demirspor, scorul final al partidei a fost 3-1.

În etapa cu numărul 7 din prima ligă a Turciei, Bodrumspor a primit vizita celor de la Adana Demirspor și s-a impus cu 3-1.

George Pușcaș a fost transferat în urmă cu mai puțin de două luni de la Genoa la echipa din Turcia. De atunci acesta a jucat 5 meciuri pentru Bodrumspor, cel de duminică a fost al 6-lea.

George Pușcaș, „dublă” pentru Bodrumspor

În meciul de duminică, George Pușcaș a fost cel care a deschis scorul, dar și cel care a închis tabela de marcaj. Internaționalul român a marcat primul gol în minutul 13, iar pe următorul în minutul 83.

Atacantul a fost titular și a fost înlocuit în minutul 86.

George Pușcaș mai marcase deja un gol pe 24 august, în meciul cu Konyaspor. Acela a fost cel de-al doilea meci pentru internaționalul român la echipa din Turcia.

După această victorie, Bodrumspor este pe locul 8 în campionatul Turciei, cu 9 puncte obținute în 7 meciuri jucate.

Ajuns la 28 de ani, George Pușcaș este cotat cu 1,5 milioane de euro pe Transfermarkt. De la începutul carierei a mai jucat la echipele Liberty Oradea, Bihor Oradea, Inter, Bari, Benevento, Novara, Palermo, Reading, Pisa și Genoa.

George Pușcaș a jucat 44 de meciuri pentru echipa națională a României și a reușit să marcheze 11 goluri pentru „tricolori”.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Extraordinară etapă!” » Gigi Becali a anunțat primul transfer al iernii, a încurajat derapajele lui Dorinel și a numit echipa care va ieși din play-off: „Foarte slabă, să mă ierte!”
Atletico Madrid - Real Madrid, întrerupt 20 de minute! Ultrașii gazdelor, gesturi scandaloase. Cadru șocant cu Thibaut Courtois