INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  TURUL 2 PRELIMINAR / FC VASLUI - LIEPAJAS 3-1

Foame de Europa

Articol de - Publicat vineri, 29 august 2008 00:00

Galben-verzii lui Porumboiu au spulberat-o pe Metalurgs aseară

O formalitate, aşa a fost re­tu­rul pentru vasluieni după victoria din Letonia (2-0). Elevii lui Hizo n-au vrut să mai pre­lun­­gească suspansul şi l-au trimis rapid pe Adrian Porumboiu să-şi facă bagajele pentru tragerea la sor­ţi de la Monte Carlo: 3-0 după nu­mai o jumătate de oră, goluri Bur­dujan, Cînu şi N’Doye. Pauză!

Ce mai era de făcut încă 45 de minute, după un prim mitan fu­ribund? Împăcaţi cu tabela, ro­mânii s-au relaxat şi au jucat pentru uralele stadionului. Dincolo, am­biţioşi, letonii s-au apărat aprig pentru ca nu cumva să mai pri­meas­că vreun gol peste cele 5 încasate în prealabil. Ba mai mult, au şi redus din diferenţă.:D A şaptea e­c­hipă a Ro­mâ­niei în cupele eu­ro­pene s-a şters de sudoare la fi­nalul celor 90 de minute. Ajunsese la destinaţie: “Vaslui, Europa!”.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
FCSB a recunoscut interesul pentru Lukas Zima! Anunțul făcut de Becali: „Ne trebuie un portar, lui Vlad nu-i mai arde!”
Lyon - Marseille, cel mai nebun meci al sezonului » OM a jucat în 10 din minutul 5: incredibil cum s-a terminat derby-ul

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură