INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA NAȚIUNILOR

FOTO Aproape de bătaie la antrenamentul naționalei Olandei » Selecționerul a fost nevoit să intervină pentru a calma spiritele

Articol de - Publicat luni, 09 septembrie 2024 07:55 / Actualizat luni, 09 septembrie 2024 09:43

Fostul atacant al lui Manchester United, Wout Weghorst (32 de ani), a fost foarte aproape de a se lua la bătaie la antrenamentul Olandei cu fundașul lui Arsenal, Jurrien Timber (23 de ani).

Timber a avut o intervenție dură asupra lui Weghorst, care s-a întins imediat pe gazon, acuzând lovitura primită din partea colegului. Weghorst i-a cerut explicații apoi lui Timber, iar Ronald Koeman, selecționerul Țărilor de Jos, a fost nevoit să intervină pentru a calma spiritele.

FOTO. Ronald Koeman a intervenit între Wout Weghorst și Jurrien Timber pentru a-i calma

+4 FOTO

Ronald Koeman a intervenit rapid pentru a-l calma pe Wout Weghorst, însă fără mare succes. Deși antrenamentul a continuat normal, Weghorst s-a plâns din nou de lovitura încasată din partea lui Timber, iar de această dată un alt coleg a intervenit pentru a-l calma pe atacant.

Imediat cum s-a încheiat antrenamentul, Weghorst a părăsit primul terenul, s-a urcat pe bicicletă și a plecat.

Wout Weghorst s-a transferat la Ajax pe finalul perioadei de mercato

Wout Weghorst s-a transferat la Ajax pe finalul perioadei de mercato, însă n-a apucat să debuteze încă pentru „lăncieri”.

De-a lungul carierei, atacantul a jucat pentru Twenterand, Willem II, Emmen, Heracles, AZ Alkmaar, Wolfsburg, Burnley, Besiktas, Manchester United și Hoffenheim. Weghorst are 13 goluri în 40 de selecții la naționala Țărilor de Jos.

Atacantul a punctat și în primul meci din Liga Națiunilor, victoria cu 5-2 în fața Bosniei. Weghorst a intrat pe teren în minutul 74 în locul atacantului de la Manchester United, Joshua Zirkzee, și a înscris golul de 4-2 în minutul 88.

Pentru selecționata pregătită de Ronaldo Koeman urmează derby-ul grupei, cu Germania. Nemții vin, de asemenea, după un rezultat foarte bun în prima etapă, după ce au învins Ungaria cu scorul de 5-0, deși la pauză nemții au intrat la cabine cu un avantaj de doar un gol.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Marius Șumudică a intrat în direct și a răbufnit după înfrângerea cu U Cluj: „Nu se poate așa ceva” » Furios și la conferință: „Domnul Șucu le bagă banii la ora 12, cu mine nu e loc de așa ceva”
Ce s-a întâmplat pe gazon imediat după Rapid - U Cluj! Marius Șumudică, împietrit: reacția galeriei la finalul meciului
Cristi Săpunaru, după ce Rapid a pierdut cu U Cluj: „Am făcut-o de oaie”

„Din cauza nevestelor, se certau și ei” » Camaradul lui Cornel Dinu povestește un conflict intim de la Dinamo și face dezvăluiri IREALE: „Am condus 4 ani fără permis! Bântuiam prin camere cu sticle de vin, fetele țipau”

A urcat pe scena de la Vocea României și nimeni nu și-a dat seama că e fiul legendei sportului românesc