FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CFR CLUJ, AZI, 20:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

40.000 de bilete vîndute pentru Steaua - CFR Cluj! Înghesuială la case

"Naţional Arena" se va umple la jocul cu CFR Cluj

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 decembrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 10 decembrie 2011 11:56

Steaua - CFR Cluj are toate şansele să fie meciul de campionat din sezonul actual cu cea mai mare audienţă.

Conducerea "roş-albaştrilor" a decis să prelungească aseară programul caselor de bilete, astfel că s-au vîndut deja aproximativ 40.000 de tichete pentru meciul din această seară. Ultimele bilete s-au pus în vînzare în această dimineaţă, de la ora 11:00, casele urmînd a fi deschise pînă la ora începerii meciului, 20:00.

Circa 1.500 de suporteri se aflau deja la case la ora 11:00, în momentul deschiderii acestora.

Preţurile biletelor: 10 lei la peluze şi 20 lei la cele două tribune.

Partida cu cei mulţi spectatori din acest sezon a fost Steaua - Rapid, la care au asistat 41.432 de oameni.

Steaua - CFR Cluj se va juca diseară, de la 20:00, în direct pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Fostul patron din Liga 1, reținut azi de poliție! » De ce este acuzat
Superliga
Fostul patron din Liga 1, reținut azi de poliție! » De ce este acuzat
Eroul României U21, gata să plece din Liga 1: „Începe de la o sumă cu 7 cifre”
Superliga
Eroul României U21, gata să plece din Liga 1: „Începe de la o sumă cu 7 cifre”
„Preluarea Stelei a fost o șmecherie!” » „Cârcotașul” Mihai Găinușă, dezvăluiri în GSP: „Când l-am văzut pe Zmărăndescu, m-am gândit: «Gata, asta e, îmi rupe o mână»”
Superliga
„Preluarea Stelei a fost o șmecherie!” » „Cârcotașul” Mihai Găinușă, dezvăluiri în GSP: „Când l-am văzut pe Zmărăndescu, m-am gândit: «Gata, asta e, îmi rupe o mână»”

5 declarații ȘOC ale lui Constantin Anghelache, securistul „Eftimie Gelu”, cel care a adus Amigo în România: „Ceaușescu a refuzat să creadă în realitatea pe care i-au transmis-o nemții”

„Preluarea Stelei a fost o șmecherie!” » „Cârcotașul” Mihai Găinușă, dezvăluiri în GSP: „Când l-am văzut pe Zmărăndescu, m-am gândit: «Gata, asta e, îmi rupe o mână»”


Comentarii (54)
dinarad
dinarad  •  10 Decembrie 2011, 16:44
Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Da , dar a fost impotriva alora din Giulesti (adica alaturi Dinamo "dusmanii" vostrii istorici) , PLUS ca , la meciul ala , fii sigur ca erau si vreo 15.000 de rapidisti imprastiati prin tribune (daca sau dus aia aproape 30.000 cu PSV si aproape 20.000 cu Legia , veneau ei vreo 15 mii cel putin si cu Steaua , nu-i asa). Oricum , Forza UTA , la anul in Liga I si sper sa cistige Dinamo campionatul , daca nu , Rapidul sau Vasluiul. La revedere , eu trebuie sa ma "retrag" deci... puteti sa comentati ce vreti voi acuma ca nu mai am cum sa va raspund.

stelio
stelio  •  10 Decembrie 2011, 16:24
Postat de dinarad pe 10 Decembrie 2011, 15:34

Steaua NU este cea mai iubita echipa. La Steaua se duc doar niste admiratori ai lui Becali care nu au treaba cu echipa si cu fotbalul , au doar treaba cu Gigi Becali si cupele si florile Stelei. Aia NU au fani. La ei NU "ia foc" stadionul nici daca se duc 200.000 de PLATITORI DE BILETE , daramite 30 sau 40 de mii!!! Stadionul ia foc cind joaca Rapidul , UTA , "U" Cluj , Petrolul , Craiova. Am mai spus-o si eu si multi altii: "DACA Steaua ar avea "performantele" Rapidului de exemplu , inclusiv cei 10 ani de "B" , nu ar mai avea aia "suporteri" nici cit Sportul Studentesc. G.Sp.=ziarul de propaganda al Stelei.

Nu vz ca aveti aceleasi culori?de kk!si uTa si dINAmo? ...Curve cu adevarat , cand pe ALB cand pe ROSU!....dar mai mult pe alb!:)) Miau miau si cra cra! Si daca ma enervezi...bag si salutul "tot banatu-capu ...lii":))

stelio
stelio  •  10 Decembrie 2011, 16:18
Postat de dinarad pe 10 Decembrie 2011, 16:09

Esti proost taticu'. Vezi cum sa infiintat Steaua si cum sa infiintat UTA , vezi istoria si trecutul mai baietas. Sunteti o adunatura de aplaudaci si de "fani" ai lui Gigi Becali si sunteti tinuti in brate de aceasta Media corupta care va face o propaganda gretzoasa mai ceva ca pe vremea lui Ceausescu. Voi nu aveti fani aveti platitori de bilete. Fani are Rapidul , U Cluj , Petrolul , UTA , Craiova... dar nu stii tu ce inseamna suporter , degeaba imi bat gura de pomana cu tine. DACA Steaua nu cistiga cu Dinamo , nu va duceati nici 2.000 de spectatori pe stadion , asa cum sa si intimplat de NENUMARATE ORI dealtfel.

dinarad din ...unde esti! 1.STEAUA s-a infiintat la C-lung Moldovenesc!(CCA C-lung Mold).vz si cand ca vad ca stii sa tastezi...cauta cu un motor de cautare gen GOOGLE. 2. NU AVEM PE EMBLEMA 2 BERBECI?...altii au toata comunitatea si galeria

Vezi toate comentariile (54)
Comentează