FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA ALBA IULIA - DINAMO, AZI, 14:00, GSP TV ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO

Vezi AICI cele mai importante faze de la Unirea Alba Iulia - Dinamo 1-2

Articol de GSP - Publicat luni, 10 mai 2010 00:00

Gazeta a anticipat echipele de start pentru partida Unirea Alba Iulia - Dinamo. Vezi aici cu ce jucători au început cei doi antrenori, dar şi fazele VIDEO din timpul meciului

Dinamo preia conducerea în minutul 69 prin Andrei Cristea, care a primit o pasă excelentă de la Boştină, a scăpat singur cu Rotaru şi l-a învins pe portarul arădean

Rade Veljovici este aproape de un gol spectaculos, însă mingea trimisă pe spate de sîrb trece peste poarta lui Curcă

Dinamoviştii egalează în minutele de prelungire ale primei reprize, după un penalty îndelung contestat de gazde. Arbitrul Drăgănescu a dictat lovitură de la 11 metri la un henţ al lui Vujadinovici, iar Andrei Cristea l-a învins pe Rotaru

Gazdele deschid scorul în minutul 28! Lansat excelent de Nicolae Stanciu, Florin Dan l-a depăşit pe Mărgăritescu, a scăpat singur cu portarul Curcă şi l-a lobat pe portarul dinamovis

Ousmane N'Doye are o ocazie de a marca, dar şutul senegalezului de la 20 de metri este respins de Rotaru

Dinamoviştii sînt aproape de gol prin Torje, care primeşte o minge în careu, dar este blocat în momentul şutului

Gazdele au prima ocazie a partidei în primul minut de joc. Plecat de la limita ofsaidului, Florin Dan a scăpat spre poarta dinamovistă, însă a şutat slab

VEZI AICI COMENTARIUL LIVE-TEXT AL MECIULUI!

Blaz Sliskovici aliniază următorul "11":
Rotaru - Olah, De Sousa, Vujadinovici, Bucurică - N. Stanciu, Dîlbea, C. Cristea - Fl. Dan - N. Jovanovici, Veljovici
Rezerve: Cernea, Pistol, Bruno, I. Bălan, R. Stancu, S. Rădoi, S. Mureşan

Cornel Ţălnar începe cu:
Curcă - Scarlatache, D. Kone, Moţi, Pulhac - Torje, N'Doye, Mărgăritescu, Alexe - An. Cristea, Cl. Niculescu
Rezerve: Cr. Munteanu, Ad. Cristea, Molinero, Dr. Grigore, Fl. Bratu, Zicu, Boştină

Ultima clasată, Unirea Alba-Iulia, primeşte astăzi, de la ora 14:00, vizita ocupantei locului 6, Dinamo. Vezi AICI cele mai importante faze video!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Don Juan să nu-mi dea mie lecții!” » Dorinel Munteanu nu se dezice și le dă o replică tăioasă analiștilor care l-au criticat pentru incidentul cu Maftei: „Doar atât îi spun lui Vochin!”

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”