INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DINAMO ZAGREB - HAJDUK SPLIT 0-1

VIDEO Steliano Filip, victorie uriașă la debutul în Croația » A câștigat derby-ul cu Dinamo Zagreb + EXCLUSIV Mesaj de încurajare pentru foștii colegi

Articol de - Publicat duminica, 18 februarie 2018 18:22

Hajduk Split a câștigat derby-ul Croației, scor 1-0, contra lui Dinamo Zagreb, consolidându-și poziția secundă.

Prima parte a fost una sterilă, în care singurul șut spre poartă a aparținut lui Dinamo Zagreb. Repriza a doua a fost mult mai tensionată. Hajduk a deschis scorul în minutul 52, când Ohandza a profitat de o neînțelegere între portarul și defensiva gazdelor. Zagreb a presat în final, ratând și un penalty în minutul 81.

Steliano Filip a intrat în minutul 71, în locul lui Said, și a primit un cartonaș galben în minutele de prelungire ale partidei.

Hajduk Split ocupă locul secund în Croația, la 9 puncte în spatele adversarei de astăzi, Dinamo Zagreb.

Vezi cele mai importante faze ale partidei!

Mesaj pentru foștii colegi

"M-am refăcut după o ușoară accidentare și am intrat direct în cel mai important meci al Croației. E o experiență incredibilă, am învins pe Dinamo Zagreb. Sunt foarte fericit. Atmosfera a fost incredibilă. Acum aștept derby-ul de diseară, sper sa câștige câinii mei", a declarat Filip pentru GSP.ro.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid
Motivare șocantă a Înaltei Curți în „dosarul Mario Iorgulescu” » Explicația ștergerii condamnării de 13 ani și 8 luni pentru omor: „Nu a folosit mașina ca mijloc pentru suprimarea vieții”
Special

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”