INTERNATIONAL  »  CM 2010  »  VUVUZELELE AU TRIMIS BRAZILIA ACASĂ

Felipe Melo explică gafa din «sfertul» cu Olanda: "Din cauza vuvuzelelor am greşit!"

Felipe Melo, Julio Cesar

Articol de GSP - Publicat marti, 13 iulie 2010 00:00

Mijlocaşul brazilian Felipe Melo a găsit o explicaţie interesantă pentru greşeala sa din partida din "sferturi" cu Olanda, scor 1-2.

"Consider că am făcut şi lucruri bune, nu doar greşeli. Nu pot accepta rolul de
«gropar»! Din cauza sunetului făcut de vuvuzele nu l-am auzit pe Julio Cesar cînd a strigat", a mărturisit Melo.

Brazilia a fost eliminată de Olanda, după 1-2, în meciul din sferturile de finală ale CM 2010 din Africa de Sud.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Îl vinde FCSB pe Târnovanu? Secretele din spatele interesului lui Becali pentru Zima + Reacția Petrolului: „Are prelungirea pe masă”
„Don Juan” Florin Bratu i-a dat replica lui Dorinel Munteanu, după atacul din GSP.ro: „M-a jignit!”
Gigi Becali a anunțat primul „11” pentru debutul în grupa de Europa League » 3 jucători titulari cu Petrolul sunt OUT
Europa League

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”