SPORTURI  »  TENIS  »  WTA WUHAN

Monica Niculescu, eliminată în turul 2 la Wuhan » Românca nu a rezistat în fața Carlei Suarez Navarro, deși a făcut un meci bun

Articol de GSP - Publicat marti, 29 septembrie 2015 10:14

Monica Niculescu a fost eliminată în turul doi al turneului de la Wuhan, de Carla Suarez Navarro, scor 7-5, 3-6, 4-6, după o partidă care a durat 2 ore și 40 de minute.

Românca, locul 47 WTA, a început mai bine meciul Navarro, locul 10 WTA, și a cîștigat primul set, 7-5, după șapte break-uri reușite de cele două jucătoare.

În setul doi, Suarez Navarro a reușit două break-uri, iar Niculescu nu a avut forța de a reveni, deși a cîștigat o dată pe serviciul adversarei, setul terminîndu-se 6-3 pentru Navarro.

Jucătoarea din Spania a început bine setul decisiv și a condus cu 3-1, dar românca a revenit și a condus cu 4-3. La 4-4, Niculescu a pierdut game-ul în care a servit, iar Navarro a servit pentru a cîștiga meciul.

Alte două românce vor evolua azi la turneul de la Wuhan. De la ora 10:45, Irina Begu, locul 26 WTA, o va întîlni pe Roberta Vinci, locul 18 WTA. Simona Halep va debuta la turneul chinezesc contra Anastasiei Pavlyuchenkova, locul 33 WTA, de la ora 15:00.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Atacurile au fost personale” » Criticat ani în șir de Duckadam, Ciprian Tătărușanu a ripostat în premieră: „Știți ce se întâmpla când ne vedeam față în față la FCSB?!”
A dezvăluit de față cu MM Stoica: „L-am urmărit pe Olaru cu niște scouteri francezi. De asta nu pleacă în fotbalul mare”
După 8 luni în România, fotbalistul din Superliga exclamă: „În 7 ani la Praga nu am simțit așa ceva!”

Croatul revenit în România după mai mulți ani a sesizat câteva detalii: „Este mai scump! Dar ați avansat mult”

Elisabeta Lipă a amânat pentru o dată incertă întâlnirea cu foștii mari performeri care cer actualizarea rentelor viagere