INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  VIRTUS - FCSB

FOTO Cu ei a jucat FCSB! Scene HILARE în timpul meciului din San Marino

Passaniti, ieșire hazardată la golul de 0-3 din Virtus - FCSB / FOTO: Ionuț Iordache (GSP.ro) +41   FOTO

Articol de - Publicat marti, 09 iulie 2024 22:44 / Actualizat miercuri, 10 iulie 2024 01:43

FCSB s-a distrat în prima repriză a deplasării cu Virtus (7-1), din turul 1 preliminar al Ligii Campionilor. Formația din San Marino a fost depășită la toate aspectele. La pauză era 5-0.

• Manșa retur dintre FCSB și Virus se joacă marți, 16 iulie, de la ora 20:30
  • În turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, FCSB o va înfrunta pe Maccabi Tel Aviv.

Era clar că FCSB nu va avea probleme contra lui Virtus, formație cu un lot cotat la sub un milion de euro și aflată la prima participare în cupele europene.

Campioana României a început furtunos. S-a aruncat spre poarta adversă și a băgat frica în fotbaliștii-amatori ai adversarei. Deschiderea de scor a venit în minutul 6. Alessandro Golinucci a atins mingea cu mâna în careu, arbitrul a mers la VAR și a dictat penalty. L-a transformat Darius Olaru.

Virtus, apărare comică în meciul cu FCSB

Au urmat momente hilare în defensiva formației din San Marino. În minutul 11, Olaru a intrat în posesie la 30 de metri de poarta adversă. Internaționalul „tricolor” a avansat nestingherit spre poartă. Manuel Battistini a avut un moment în care s-a gândit să îi iasă în întâmpinare. S-a speriat de învăluirea lui Luis Phelipe și s-a dat la o parte!

Battistini se dă la o parte din calea lui Olaru / FOTO: Captură @Prima Sport 1
Virtus - FCSB, în primul tur al Ligii Campionilor / foto: Ionuț Iordache
+36 FOTO

Olaru „i-a mulțumit” și a șutat cu stângul aproape de vinclu. Nici portarul Alex Passaniti (doar 1,78 metri înălțime!) n-a fost cel mai inspirat.

Limitele goalkeeperului s-au văzut și la reușita de 3-0. A ieșit hazardat din poartă, până la marginea careului de 16 metri, n-a avut curaj să intervină decisiv și l-a lăsat pe Daniel Popa cu poarta goală.

Cu ei a jucat FCSB! Scene HILARE în timpul meciului din San Marino
Passaniti, ieșire hazardată la golul de 0-3

S-a făcut 4-0 în minutul 27. Cu o fentă scurtă, Popa a trimis doi apărători la plimbare. Portarul a plecat la rândul lui în plonjon. Din 12 metri, vârful venit de la U Cluj nu putea rata.

Daniel Popa i-a păcălit pe apărători

Rezultatul primei reprize a fost stabilit tot de Darius Olaru. Era minutul 37 când Popa l-a servit excelent în interiorul careului lui Virtus.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
5 declarații ȘOC ale lui Constantin Anghelache, securistul „Eftimie Gelu”, cel care a adus Amigo în România: „Ceaușescu a refuzat să creadă în realitatea pe care i-au transmis-o nemții”

România, 99% sigură de locul ei » Cum arată urnele pentru preliminariile Campionatului Mondial în acest moment + variantă de grupă grea și grupă ușoară

David Popovici a spus de ce nu mai conduce mașinile-cadou primite de la Ion Țiriac