INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PARMA - EMPOLI

LIVE Parma - Empoli » Dennis Man schimbat la pauză, Mihăilă intră pe final

Dennis Man, în acțiune în Parma - Empoli // foto: Imago Images +7   FOTO
Dennis Man, în acțiune în Parma - Empoli // foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 27 octombrie 2024, 13:31 / Actualizat duminica, 27 octombrie 2024 15:18

Parma și Empoli se înfruntă în aceste momente în etapa 9 din Serie A. Partida a început la ora 13:32, este liveTEXT pe GSP.ro și televizată de PrimaSport 1 și DigiSport 1. Dennis Man a fost titular și schimbat la pauză, Valentin Mihăilă a intrat în minutul 84.

Parma nu a mai câștigat în Serie A din etapa secundă, când o învingea pe AC Milan cu 2-1. Elevii lui Fabio Pecchia speră că vor încheia seria fără succes astăzi, când vor primi vizita celor de la Empoli.

Campionul mondial Gianluca Zambrotta, fermecat de un „tricolor” din naționala lui Mircea Lucescu: „Un adevărat maestru! Jucător de mare, mare calitate”
ITALIA

Nu se anunță un meci facil, pentru că adversara de astăzi a „cruciaților” este a treia echipă din Serie A într-un clasament al meciurilor în deplasare. „Afară”, albaștrii au obținut 7 puncte în 4 partide. Doar Lazio (2-1) i-a învins departe de casă.

LIVE » Parma - Empoli 1-1

Parma - Empoli, echipe de start:

• PARMA (4-2-3-1): Suzuki - Coulibaly, Delprato, Balogh, Valeri - Bernabe, Sohm - Man, Hernani, Cancellieri - Bonny

• EMPOLI (3-1-4-2): Vasquez - Goglichidze, Ismajili, Viti - Grassi - Gyasi, Anjorin, Fazzini, Pezzella - Solbakken, Colombo

În cea mai recentă etapă, formația gialloblu a remizat la Como, 1-1, într-un meci pe care ambii români l-au început ca rezerve. Man și Mihăilă au fost aruncați în luptă în minutul 56, dar nu au putut face diferența în favoarea Parmei.

Empoli a adunat 10 puncte în acest sezon și ocupă locul 11, dar a fost învinsă în ultimele două runde, 0-1 cu Napoli, respectiv 1-2 cu Lazio.

Dennis Man și Ange-Yoan Bonny sunt cei mai buni marcatori ai Parmei în acest sezon, cu 3 goluri în dreptul fiecăruia.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„A întors Dan Șucu armele împotriva ta?” » Daniel Niculae, la podcastul GSP „2 la 1”: „Atunci s-a stricat totul! Vă spun ce s-a întâmplat în lojă, la Constanța”
FCSB - Rapid » Echipele probabile: surpriza pregătită de Marius Șumudică
Fază de povestit nepoților în Premier League » În minutul 93, gazdele atacau 4 la 1: incredibil ce s-a întâmplat 11 secunde mai târziu

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”