FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID

FOTO Penalty refuzat Rapidului în minutul 25!

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 aprilie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 07 aprilie 2012 22:13

În minutul 25 al partidei de la Cluj, la 1-0 pentru oaspeţi, "centralul" Sebastian Colţescu nu a acordat Rapidului o lovitură de pedeapsă.

Teixeira a centrat de pe partea dreaptă şi mingea l-a lovit în mînă pe fundaşul clujean Panin, aflat în interiorul careului (foto captură). Arbitrul Sebastian Colţescu a lăsat jocul să continue, după ce nici asistentul de pe acea parte, Zoltan Szekely, nu a avut vreo reacţie.

Oficialii rapidişti declaraseră înaintea meciului că se tem de un arbitraj ostil. Rapid se află printre echipele care au cerut aducerea arbitrilor străini la meciurile din Liga 1

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul din Superliga îl vrea pe jucătorul făcut praf de Gigi Becali: „L-aș lua oricând de la FCSB”
În plin divorț, soția lui Bogdan Vasiliu, rapidistul reținut de DNA, a transmis un mesaj neașteptat: „Mi-am făcut duș, m-am fardat...”
Stiri extrasport
Surpriză! Dan Petrescu l-a ales pe înlocuitorul lui Louis Munteanu! A jucat doar 144 de minute în acest sezon

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”