SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE DE LA SOCI 2014  »  URMĂRIRE

Eva Tofalvi, locul 26 în proba de urmărire, 10 kilometri! Daria Domraceva a luat aurul

Articol de GSP - Publicat marti, 11 februarie 2014 00:00 / Actualizat marti, 11 februarie 2014 18:02

Biatlonista Eva Tofalvi a ocupat locul 26 în proba de urmărire, 10 kilometri, din cadrul Jocurilor Olimpice de la Soci, campioană olimpică devenind sportiva belarusă Daria Domraceva.

Daria Domraceva, locul nouă în proba de sprint din urmă cu două zile, a fost cronometrată cu timpul de 29 de minute, 30 de secunde şi şapte zecimi.

Pe locul doi s-a clasat norvegianca Tora Berger, care plecase în cursă de pe locul 10, în timp ce pe locul trei a sosit slovena Teja Gregorin, care înregistrase al 15-lea timp la sprint.

Campioana olimpică, slovaca Anastasia Kuzmina a terminat cursa pe locul 6, la 58 de secunde de Domraceva, după ce a ratat două focuri.

Reprezentanta României, Eva Tofalvi, care înregistrase al 22-lea timp la sprint a terminat cursa pe locul 26, la 2 minute, 44 de secunde şi şase zecimi, după ce a ratat trei focuri la poziţiile culcat, unul la prima trecere prin poligon şi două la cea de-a doua.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Tatăl lui Mihai Popescu, detalii savuroase despre fiul său înainte de Rangers - FCSB: „Voiai să-i batem pe ăștia?!”