FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - GLORIA BUZĂU

Eugen Neagoe: „Din parcare am pierdut meciul ăsta. Spre final, cei de la FCSB trăgeau de timp, stăteau pe jos”

Eugen Neagoe/ Foto: Cristi Preda GSP

Articol de , - Publicat duminica, 06 octombrie 2024 23:33 / Actualizat luni, 07 octombrie 2024 00:23

Eugen Neagoe, antrenorul de la Gloria Buzău, a vorbit la finalul înfrângerii cu FCSB, scor 2-3.

Meciul dintre FCSB și Gloria Buzău, din etapa cu numărul 12 a Superligii, s-a încheiat cu scorul de 3-2. Inițial buzoienii au condus cu 1-0, însă roș-albaștrii au marcat după trei goluri.

Victorie blondă » FCSB a ajuns în buza play-off-ului după succesul cu Buzău: Tavi Popescu a făcut show
FCSB - GLORIA BUZĂU

Declarația lui Eugen Neagoe la finalul meciului

Eugen Neagoe a fost foarte supărat la finalul meciului, însă consideră că fotbaliștii lui au muncit foarte mult, iar uneori au jucat de la egal la egal cu cei de la FCSB.

„Trebuie să fii foarte atent, am făcut un fault inițial pe care nu trebuia să îl facem, dar în prima repriză nu au avut vreun șut periculos. În repriza a doua am fost temători, cu toate că le-am zis jucătorilor la pauză să nu fie. Aveam timp să egalăm, spre final trăgeau de timp, stăteau pe jos.

Bravo lor, îi felicit! Era bine dacă nu pierdeam, dar din parcare am pierdut. Nu am făcut un joc rău, dar am jucam acasă la campioana României, când nu suntem atenți, te pot costa greșelile, băieții au făcut un efort foarte mare, uneori au jucat de la egal la egal cu cei de la FCSB.

Frumos și primul gol, și golul doi, dar din păcate am primit trei, deci nu sunt mulțumit deloc. Nu știu dacă e bună pauza, trebuie să ne îmbunătățim jocul, trebuie să muncim mai mult, nu că nu au muncit azi, dar nu a fost de ajuns”, a declarat Eugen Neagoe la finalul meciului.

După această etapă, Gloria Buzău este clasă pe ultimul loc din Superligă.

VIDEO. Eugen Neagoe, declarații după înfrângerea în fața campioanei

Clasamentul actual al Superligii

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ianis Hagi, bun și rău: pasă de gol și cartonaș roșu direct în 33 de minute pentru Rangers, la revenirea în prima echipă!
Stranieri
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!
Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”