FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - RAPID

Liviu Ciobotariu, fericit după ce FC Botoșani a învins-o pe Rapid: „Să ne bucurăm!”

Liviu Ciobotariu/ Foto: Cristi Preda GSP

Articol de - Publicat duminica, 06 octombrie 2024, 20:11 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2024 22:17

Liviu Ciobotariu, antrenorul de la FC Botoșani, a vorbit la finalul meciului cu Rapid, câștigat de echipa lui cu scorul de 2-0.

În etapa cu numărul 12 a Superligii, FC Botoșani a primit vizita celor de la Rapid și a reușit să se impună cu scorul de 2-0

Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani
Rapid

După această victorie, FC Botoșani a urcat un loc în clasament, acum fiind pe 15.

Declarația lui Liviu Ciobotariu, după FC Botoșani - Rapid 2-0

Liviu Ciobotariu a fost bucuros pentru victoria obținută și și-a felicitat jucătorii la finalul meciului. Antrenorul este de părere că FC Botoșani joacă un fotbal frumos.

„Mulțumesc jucătorilor pentru atitudinea pe care au avut-o! Nu am mai apucat să gustăm din bucurie, a fost un meci greu și mă bucur. De data asta am avut și șansă, și Rapid a avut ocazii, am avut și un portar pun, pe Ianis, a dat siguranță echipei. Trebuie felicitați toți jucătorii, pentru că au muncit și azi ne-a ieșit jocul.

Nu e ușor când ești pe ultimul loc, ai o presiune aparte. În ultimele jocuri disputate nu am fost răi, doar că am făcut greșeli individuale. Puteam să avem cel puțin 4 puncte în plus de când am venit eu. Am pierdut 3 meciuri după minutul 90. Puteam face mult mai mult.

Echipa este OK, jucăm un fotbal plăcut. Asta mă bucură. Jucătorii au mai multă personalitate, este foarte important pentru mine, ca antrenor. O să ne bucurăm de această victorie, apoi le dau 2-3 zile libere, după vom relua pregătirea. Avem timp să pregătim meciul de la Craiova”, a declarat Liviu Ciobotariu la finalul meciului.

Luăm fiecare meci în parte. Deja avem 3 meciuri fără înfrângere. Sper să o ținem tot așa și să urcăm în clasament. Nu mi-am setat un număr de goluri, vreau să îmi ajut echipa și să luăm cât mai multe puncte

- Andrei Chică-Roșă, atacant Botoșani

Clasamentul actual al Superligii

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”