FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - RAPID

Săpunaru n-a mai îndurat: „E de ajuns, m-am săturat!”

Articol de , - Publicat duminica, 06 octombrie 2024 20:47 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2024 22:12

Cristi Săpunaru, căpitanul Rapidului, a avut un discurs dur după eșecul cu FC Botoșani, scor 0-2, din etapa #12 din Superliga.

Fundașul central, veteranul din echipa Rapidului, a declarat că jucătorii trebuie să ia atitudine după acest eșec și că s-a săturat ca antrenorii și conducătorii echipei să fie cei trași la răspundere.

Rapid e la două puncte de primul loc retrogradabil, ocupat chiar de FC Botoșani, și la 5 de locurile de play-off.

Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani
Rapid

Cristi Săpunaru, după FC Botoșani - Rapid 2-0: „M-am săturat! Trebuie să ne asumăm și noi, jucătorii”

„Am dominat prima repriză, nu am marcat. Am suferit acel gol dintr-o deviere. Am mai atacat steril. Am ocazie să fac 1-1, nu fac, am mai luat un gol pe contraatac și aia a fost. M-am săturat să se întâmple așa! Trebuie să ne mai asumăm și noi, nu doar antrenorii și conducătorii! E de ajuns, trebuie să ne trezim!

Așa, nu văd nicio ieșire din situația asta. Noi trebuie să câștigăm meciul următor. Dacă nu ne asumăm și nu băgăm piciorul, nu văd cale de ieșire, nu avem nicio șansă.

A fost o ședință în vestiar, am încercat să vedem care e soluția de ieșire din criză. Parcă a întors cineva lumânările. Am luat goluri penibile”, a declarat Cristi Săpunaru, la Digi Sport 1.

Zero puncte în seara asta, am dominat în prima repriză, în a doua repriză am jucat bine până la gol. După gol noi am căzut mental, nu putem să ne regăsim, ar trebui să avem o reacție după ce primim un gol.

Pentru noi e încă devreme să ne gândim la play-off, știm că trebuie să ne revenim, dar mai este mult până acolo.

Abia aștept să ajung acolo, dar trebuie să trecem peste ce s-a întâmplat în seara asta și după o să merg cu inima deschisă la națională

- Alexandru Pașcanu, fundaș Rapid

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ianis Hagi, bun și rău: pasă de gol și cartonaș roșu direct în 33 de minute pentru Rangers, la revenirea în prima echipă!
Stranieri
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”