FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - RAPID 2-0

Valeriu Iftime a avut un remarcat în victoria cu Rapid: „Băiatul meu de suflet”

Valeriu Iftime/ Foto: Facebook

Articol de - Publicat duminica, 06 octombrie 2024 21:19 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2024 22:15

Valeriu Iftime, patronul de la FC Botoșani, a vorbit despre meciul cu Rapid, câștigat de echipa lui cu scorul de 2-0.

FC Botoșani a câștigat meciul cu Rapid, din etapa cu numărul 12 a Superligii. Scorul final al partidei a fost 2-0.

„Palmă” după „palmă”! Cum a reacționat galeria Rapidului când fotbaliștii au venit la gard, după eșecul cu Botoșani
FC BOTOȘANI - RAPID

Declarația lui Valeriu Iftime după meci

Patronul de la FC Botoșani l-a remarcat pe Aldair Ferreira.

„Am jucat bine, am avut ocazii. Echipa a fost bună. Am avut ghinion la celelalte meciuri. Portar nu am avut. Am câștigat pentru că am jucat bine! Eu zic că putem mult mai mult. Bați Rapidul cu 2-0 acasă...

În seara asta mi-a plăcut Aldair, băiatul meu de suflet. Dar toți au fost buni!”, a spus Valeriu Iftime pentru sport.ro.

Aldair Ferreira a ajuns la FC Botoșani în ianuarie 2024 de la Dziugas. De atunci, mijlocașul a jucat 23 de meciuri pentru echipă și a reușit să marcheze două goluri.

Aldair Ferreira/ Foto: Imago Images

Fotbalistul de 26 de ani este cotat la 300.000 de euro pe Transfermarkt. De la începutul carierei, mijlocașul a mai jucat la echipele AD Oliveirense, Vilaverdense, Cova Piedade 23, Etar, AS Rodos, Asteras Vlachioti și Dziugas.

Clasamentul actual al Superligii

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ianis Hagi, bun și rău: pasă de gol și cartonaș roșu direct în 33 de minute pentru Rangers, la revenirea în prima echipă!
Stranieri
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!
Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”