FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - RAPID

VIDEO „Palmă” după „palmă”! Cum a reacționat galeria Rapidului când fotbaliștii au venit la gard, după eșecul cu Botoșani

Articol de - Publicat duminica, 06 octombrie 2024 21:50 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2024 22:08

Eșecul de la Botoșani a fost al doilea din noul mandat al lui Marius Șumudică pe banca Rapidului. După 6 meciuri cu noul antrenor, giuleștenii au acumulat doat 8 puncte, mult sub așteptările suporterilor.

Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani
Rapid

VIDEO. Cum au reacționat suporterii după ce Rapid a pierdut la Botoșani: „Campionii, campionii!”

La finalul partidei, fotbaliștii s-au dus spre sectorul în care era galeria oaspete, iar fanii i-au primit pe aceștia cu scandarea „Să vină banii, să vină banii la băieți!”.

După ce au fost apostrofați, fotbaliștii Rapidului s-au retras spre vestiar, în timp ce galeria scanda în mod ironic „Campionii, campionii!”.

„Rușine, rușine, rușine să va fie!”, a mai strigat galeria Rapidului.

Rapidiștii nu au scăpat de furia fanilor nici pe rețelele de socializare. Sute de suporteri au luat cu asalt pagina de Facebook a clubului, unde și-au manifestat nemulțumirea și l-au contestat pe Marius Șumudică.

Câteva dintre comentariile dure ale fanilor pe pagina de Facebook a Rapidului:

„Mulțumim, Marius Șumudică!”

„Mult succes la viitoarea echipă!”

„Faceți tot posibilul și aduceți-l pe Bergodi înapoi!”

„Ar trebui ca nimeni să nu meargă la următorul joc pe Giulești”

„Braun e de cascadorii râsului, N-are nimic, salariul merge”

Două reprize diametral opuse, în prima am controlat, am avut ocazii rarisime, am lovit bara, au scos de pe linia porții, nu am reușit să marcăm. Repriza a doua am început-o prost.Un șut în blocaj, nu am respins și au marcat. Hasani dă pe lângă poartă, Săpunaru nu prinde poarta. Fotbalul te pedepsește. Trebuie să marcăm la situațiile pe care le avem. Dacă nu marchezi, nu ai cum să câștigi. Mai contează cu cine joci? Toată lumea zicea că jucăm cu ultima clasată. Orice meci e greu de câștigat. E foarte strâns. Dacă pierzi un meci ești la retrogradare, dacă câștigi ești aproape de play-off
- Marius Șumudică, antrenorul Rapidului

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ianis Hagi, bun și rău: pasă de gol și cartonaș roșu direct în 33 de minute pentru Rangers, la revenirea în prima echipă!
Stranieri
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”