FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - GLORIA BUZĂU

Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!

Jipa a deschis scorul pe Arena Națională, după ce a dat cap în cap 3 adversari de la FCSB. Foto: Cristi Preda (GSP) +33   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 06 octombrie 2024 21:42 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2024 22:10

Ionuț Panțîru (28 de ani), fundașul stânga de la FCSB, a fost înlocuit după doar 28 de minute în meciul cu Gloria Buzău, când scorul era 1-0 pentru oaspeți.

În etapa cu numărul 12 a Superligii, FCSB a primit vizita celor de la Gloria Buzău, pe Arena Națională.

Penalty-ul dictat de Colțescu în FCSB - Gloria Buzău, anulat la VAR » Ce s-a întâmplat
FCSB - Gloria Buzău

Ionuț Panțîru, înlocuit după 28 de minute din FCSB - Gloria Buzău

FCSB - Gloria Buzău/ foto Cristi Preda (GSP)
+28 FOTO

Echipa antrenată de Eugen Neagoe a deschis scorul repede, chiar din minutul 5 al partidei, după un gol spectaculos reușit de Alexandru Jipa (22 de ani).

În minutul 28 al partidei, Ionuț Panțîru a fost scos de pe teren și înlocuit cu Risto Radunovic. Panțiru a fost driblat de Jipa la faza golului, apoi a greșit mai multe pase.

Aceasta a fost partida cu numărul 7 din Superligă în care FCSB l-a folosit pe Ionuț Panțîru. În sezonul precedent, fundașul a jucat doar 5 meciuri pentru echipa campioană. Fotbalistul a suferit o accidentare gravă și nu a putut juca cea mai mare parte din sezon.

FCSB – Gloria Buzău, echipe de start

FCSB: Târnovanu - Crețu, Șut, Chiricheș, Panțîru - Alhassan, Edjouma - Ștefănescu, Olaru, Oct. Popescu - Miculescu
Rezerve: Vlad, Tănase, Bîrligea, Popa, Baeten, Băluță, Pantea, Musi, Radunovic, Luis Phelipe
Absenți: Popescu, Dawa (suspendați), Ngezana, Lixandru (accidentați)
Antrenor: Elias Charalambous
Cu doar un fundaș central disponibil, Vlad Chiricheș, FCSB l-a trimis în apărare pe Adrian Șut, mijlocaș central la bază.

Gloria Buzău: Lazar – Ciranni, Lovric, Cestor, Diego – Canadjija, Dr. Albu – Jipa, Tavares, Ișfan – Budescu
Rezerve: Greab, Railean, Grosu, Turda, Dobroavlevici, Dumitrașcu, Akhmatov, T. Călin, Tescan, Al. Stan, Ion Gheorghe, Matos
Absenți: -
Antrenor: Eugen Neagoe

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ianis Hagi, bun și rău: pasă de gol și cartonaș roșu direct în 33 de minute pentru Rangers, la revenirea în prima echipă!
Stranieri
Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”