INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RANGERS - FCSB

Gigi Becali a CEDAT! Cine l-a enervat în prima repriză: i-a schimbat la pauză

Gigi Becali +44   FOTO
Gigi Becali

Articol de - Publicat joi, 24 octombrie 2024 23:28 / Actualizat joi, 24 octombrie 2024 23:28

În dezavantaj la pauză, 0-2 pe Ibrox, FCSB a efectuat mai multe schimbări. Pe fondul dominării fizice scoțiene, staff-ul tehnic al roș-albaștrilor i-a trimis în luptă pe Octavian Popescu, Risto Radunovic și Alex Băluță.

Tavi i-a luat locul lui Luis Phelipe, care a fost unul dintre cei mai buni jucători ofensivi în prima parte. Și în cealaltă extremă ofensivă au survenit schimbări, Băluță înlocuindu-l pe Marius Ștefănescu, care a amenințat poarta lui Butland în urma unei lovituri libere.

Risto Radunovic l-a înlocuit pe Alexandru Pantea, aflat la al cincilea meci de la revenirea după accidentarea gravă suferită în februarie, doar al doilea ca titular, după cel cu CFR Cluj din august, unde, de asemenea, a rămas la cabine.

+39 FOTO

Update, ora 23:25. Toate schimbările, epuizate după doar o oră de joc

Până în minutul 63, moment în care scorul era deja 3-0, după ce Cerny a reușit „doppietta”, FCSB epuizase toate schimbările.

Mai întâi, Musi i-a luat locul lui Edjouma, cel care a greșit la golul secund, apoi fotbalistul venit de la FCU Craiova, William Baeten, l-a înlocuit pe David Miculescu, și el fără prea multe realizări.

FCSB a abordat partida cu mai multe rezerve și inovații de ordin tactic. Mihai Popescu, în flancul stâng al defensivei, spre exemplu. Luis Phelipe, în poziția de număr 10, flancat de Miculescu și Ștefănescu.

Darius Olaru a fost suspendat, după eliminarea de la Salonic, în timp ce Adrian Șut a fost învoit, după ce tatăl său a încetat din viață, imediat după derby-ul cu Dinamo, câștigat de trupa în roșu și albastru cu 2-0.

Rangers conducea la pauză cu 2-0, în urma reușitelor lui Tom Lawrence și Vaclav Cerny, gol survenit în urma unei greșeli ale lui Malcom Edjouma, care nu a fost înlocuit, în mod bizar. Probabil puținele opțiuni din zona mediană i-au împiedicat pe Elias Charalambous și Mihai Pintilii să găsească o variantă optimă.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali și-a pulverizat jucătorul după Rangers - FCSB: „N-a contat! Dacă îl schimbam la pauză nu mai luam 2 goluri”
Ce urmează pentru FCSB în grupa de Europa League » CALCULELE, după rezultatele din etapa a treia: următoarele două meciuri sunt vitale pentru calificare

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”