INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PARMA

VIDEO Notele primite de Man și Mihăilă după meciul cu Bologna: „Ne-a obișnuit cu altfel de meciuri”

Dennis Man/ Foto: Imago Images

Articol de - Publicat duminica, 06 octombrie 2024, 19:15 / Actualizat duminica, 06 octombrie 2024 20:19

Valentin Mihăilă (24 de ani) a primit o notă mai mare decât Dennis Man (26 de ani) după meciul cu Bologna, scor 0-0.

Parma a remizat azi în meciul cu Bologna, din etapa cu numărul 7 din Serie A. Parma a încheiat partida în 10 oameni după eliminarea lui Coulibaly din minutul 53.

Parma a rezistat eroic în 10 oameni. Cum s-au descurcat Dennis Man și Valentin Mihăilă
BOLOGNA - PARMA

Mihăilă, notă mai mare decât Man, deși a jucat doar 20 de minute

Dennis Man a fost titular în acestă partidă, însă Valentin Mihăilă a fost introdus în teren doar spre final.

Dennis Man a fost notat de către jurnaliștii de la Tuttomercatoweb.com cu nota 5.5. Presa din Italia a scris despre acesta: „Cu siguranță ne-a obișnuit cu altfel de meciuri, de data aceasta Pecchia a decis să îl plaseze pe flancul stâng, dar nu reușește să se remarce. Se întoarce pe partea dreaptă în repriza a doua, dar inferioritatea numerică nu îl ajută”

Mihăilă, introdus în teren în minutul 72, a primit nota 6.5, pentru cele 19 minute jucate.

„Intră și creează două ocazii periculoase, a fost aproape să găsească lovitura câștigătoare de trei puncte în prelungiri”, au scris jurnaliștii italieni.

VIDEO. Bologna - Parma 0-0

Valentin Mihăilă joacă la Parma din octombrie 2020. În acest sezon, fotbalistul a jucat în toate cele 7 meciiuri din Serie A, iar în acestea a reușit să ofere o pasă decisivă.

Dennis Man a ajuns la Parma în ianuarie 2021. În sezonul actual, fotbalistul a marcat deja 3 goluri în cele 6 meciuri disputate în Serie A.

După acestă remiză, Parma este pe locul 15 în clasamentul din Serie A cu 6 puncte obținute în cele 7 meciuri disputate până acum

Clasamentul actual în Serie A

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Nu a mai rezistat: Gigi Becali l-a scos de pe teren în minutul 28, la 0-1 cu Buzău!
Ședință de urgență la Rapid » Ce urmează după eșecul lamentabil cu FC Botoșani
Nu l-a recunoscut pe Gigi Becali și i-a cerut 50 de lei » Reacția patronului FCSB

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

EXCLUSIV „Securistul era arbitru de Divizia C, voia să mă racoleze” » Interviu cu actorul Mihai Călin despre teatru, viața aspră din comunism și Revoluția din '89: „I-am dat două palme Claudiei, știam că glonțul face pneumonie”